Láska a Vzťahy

“Keď sa láska podarí, to je úplne iné ráno…” ako spieva skupina Gladiátor. Áno, kto bol aspoň raz v živote naozaj až po uši zamilovaný, tak vie, že Gladiátor má úplnú pravdu.

Chcem sa podeliť o krásny zážitok – bolo mi dopriate byť súčasťou, krásnej svadby, kde si dvaja výnimoční ľudia sľúbili, že spolu chcú prežiť život so všetkým, čo príde… Nevesta bola prenádherná, celá žiarila šťastím a smiali sa jej ešte aj oči. Šaty boli ako jej druhá koža, krásne ju vystihovali. Jemná čipka spolu s príjemne padavým šifónom v pudrovej farbe boli prepojené tenkou bledučkou staroružovou stuhou v páse a spolu s jemným romantickým účesom a vizážou, pôsobila ako éterická víla. Ženích na nej mohol oči nechať celý večer, ale aby som ho neopomenula, aj ten bol skvostný. Tmavomodrý chic oblek s bielym lemom mu sadol ako ulity, a neprekážal ani pri tanečkoch po polnoci. Boli proste úžasní. Stretlo sa tu veľa ľudí, väčšinu som síce nepoznala osobne, ale tá fantasticky dobrá energia, ktorá sa tam vytvorila, z každého z nás, vytvorila nádherný synergický celok, z ktorého ja osobne budem čerpať ešte pekne dlho. Spoznala som zaujímavých a krásnych ľudí a nikto, naozaj nikto sa tam určite necítil zle. Preto som neskutočne vďačná, za tento večer a želám obom, aby ich celý život bol minimálne taký krásny, ako ich svadobný deň. Atmosféru výborne dopĺňala živá hudba, na ktorej piesne si zatancovali od najstarších až po najmladších hostí hádam každý. Výnimočná a talentovaná speváčka tejto kapely, ktorej hudba je len hobby a venuje sa úplne inej profesii bola ako čerešnička na tortičke. Niet nad živú hudbu. Takto to môže vyzerať, keď sú vzťahy zdravé a darí sa im, kvitne láska.  

Láska, vzťahy a partnerstvo je vo Feng Shui priradené Juhozápadnému sektoru. Je to zemský sektor, preto ho môžeme podporiť práve materiálmi a farbami Zeme. Pozrite sa čo máte vo svojich bytoch a domoch v tomto priestore. Je to príjemný a voľný priestor? Cítite sa tam dobre? Alebo je tam skladisko nepotrebných stagnujúcich vecí? Prípadne tam máte ušľachtilú pleseň po minuloročných lejakoch? Ak je váš ľúbostný a spoločenský život na nule, v horšom prípade pekne pod nulou, vedzte, že práve vo vašom domove môže byť pes zakopaný. Domov nás totiž neskutočným spôsobom ovplyvňuje a to ako pôsobíme navonok, je značne aj odrazom toho, ako žijeme a kde žijeme. Byť šťastným a ľúbeným človekom pritom vôbec nie je také zložité. Upratať si v sebe ale už môže byť ťažším orieškom. Sebaláska a naše “JA” je zase pripisované vo Feng Shui stredu. Centrum nášho obydlia by malo byť voľné a vzdušné. Je tak isto ako juhozápad, zemským sektorom a taktiež ho môžeme podporiť zemskými doplnkami, materiálmi a farbami. Áno, ja viem, architektúra panelákovej výstavby minulého storočia je na míle vzdialená tejto predstave, tak aspoň trošku fantázie, zatvoriť oči a predstavte si, že ste vkročili do šľachtického sídla, kde po prechode honosnými dverami z precízne opracovaného dreva zručným tesárom vstúpite do slnkom zaliatej miestnosti, zo stropu visí trojmetrový krištáľový luster a po stranách lemuje tento priestor majestátne schodisko.

Tak toto je ten extrémny príklad, ale ukazuje nám to, že už v minulosti vedeli architekti, čo môže na človeka pôsobiť veľmi príjemným dojmom. Ďalším príkladom je už samotná architektúra starobylých hradov a zámkov, ukážkovým príkladom je Bratislavský hrad alebo Červený kameň. V Číne sa touto architektúrou môže popýšiť napr. “Zakázané mesto” v Pekingu alebo domy, ktoré sa volajú “Hutong”. Tieto stavby sú postavené v tvare štvorca alebo obdĺžnika, pričom stred nádvoria zostáva otvorený a vzdušný. Energia môže voľne prúdiť a necítite tam určite žiadnu tieseň.  

A nemôžem ešte vynechať jeden sektor, ktorý je veľmi dôležitý a dopĺňa tému vzťahov a lásky. Je to Severozápadný sektor, ktorý podľa Feng Shui zahŕňa nápomocných priateľov. Tento sektor je kovovým, preto aktivovať a podporiť ho môžeme kovovými doplnkami alebo metalickými farbami, prípadne, bielou farbou. Aj z priateľstva môže vyrásť krásny vzťah, a tak to bolo aj v prípade mojich zaľúbených kamarátov, ktorým som bola na svadbe.  

Tak aby som to zhrnula, vzťahy nekončia vždy svadbou, tých krásnych dní je kopec, treba len na vzťahoch a láske pracovať. Nikto sa nemusí nechať vláčiť osudom a dostávať zbytočné lekcie, lebo sa nie a nie poučiť. Skúste sa prejsť svojimi príbytkami a pozrieť, ako vyzerá centrum, juhozápad  a severozápad vášho domova a spravte si tam minimálne poriadok.

Veľa lásky a krásnych vzťahov priatelia.

Ak sa vám môj článok páčil, dajte mi vedieť v komentároch…

 


Problémy so spánkom. Trápia aj vás?

Patríte medzi spáčov, ktorí ľahnú a nehnú? Alebo naopak spíte len pár hodín a budíte sa v skorých ranných hodinách a spánok už neprichádza?

Príčin môže byť nespočetne veľa. Ja vám chcem opísať tento vážny problém z pohľadu Feng Shui. V mojej praxi sa stretávam pomerne často s nespavosťou u ľudí. Hrozivo sa počúva, že niekto sa už roky dobre nevyspal. Veď spánok je tak veľmi potrebný pre každého z nás. V spánku sa telo regeneruje, oddýchne si psychicky aj fyzicky, posníva si a ráno sa môžeme s chuťou pustiť do nového dňa.

 

3 tipy, na ktoré by ste mali myslieť, aby ste sa dobre vyspali:

 

1. Kvalitná posteľ je základ! 

Platí jedno základné pravidlo – čím viac prírodných zložiek, tým lepšie! A to doslova. Drevotrieska potiahnutá vrstvou umelej hmoty, ktorá len ťažko dýcha, čalúnenie zo 100% nej syntetickej látky a k tomu ako čerešnička na torte je pružinový matrac. Možno sú dizajnovo krásne a pôsobia luxusne, ale z dlhodobého hľadiska vám neprinesú veľa pozitív. Vyhnúť by ste sa mali aj kovovým posteliam. A to hlavne kvôli vodivosti kovu. Žijeme “elektromagnetický život”. V stenách vedú káble rôzneho druhu, takmer každá domácnosť má wifi, elektrické vedenia a zosilňovače mobilných operátorov a mnohé iné zariadenia, toto všetko na nás v noci pôsobí a ruší pokojný spánok. Citlivejší ľudia a nielen oni už vypínajú na noc wifiny a na ráno si pekne nastavujú ručný budík, aký bol populárny v minulom storočí. Uprednostňujú masívnu drevenú posteľ s kvalitným matracom s vrstvou prírodných látok. Pri výbere posteľnej bielizne preferujú čo najvyšší podiel prírodných látok, napr. bavlna, hodváb, viskóza, ľan… A zo spální preč s mobilmi a televízormi drahí priatelia ☺

 

2. Dobré umiestnenie postele v takzvanej “silovej pozícii” miestnosti. 

Pýtate sa, čo je to “silová pozícia”? Je to miesto, kde sa dá čelo postele umiestniť o pevnú stenu, ďalej od okna a dverí. Mali by ste si na nej vedieť sadnúť a nič by vám nemalo brániť okolo nej prejsť.

 

3. Umiestnenie postele v šťastnom smere podľa “osobného čísla KUA”. 

Toto je najšpecifickejší bod. Každému z nás podľa dátumu narodenia prináleží “osobné číslo KUA”. Preto všetci máme štyri šťastné a štyri nešťastné smery. Ak orientácia miestnosti umožňuje splniť aj tento bod, máte vyhraté. Často len zmena umiestnenia postele vedie k tomu vytúženému spánku a ja som nesmierne rada, ak od mojich klientov dostávam takého príjemné informácie.

 

Ak vás môj článok zaujal a máte záujem o zlepšenie vášho spánku, napíšte mi a vypracujem vám ideálne umiestnenie postele vo vašom priestore.

 

zuzanathurzo@gmail.com

www.fengshuipillar.sk

FB: facebook.com/www.fengshuipillar.sk/

Ohnivý Kohút 2017 prilieta!

Milí priaznivci Feng Shui a čínskych horoskopov. Prečítajte si čo nás čaká v nadchádzajúcom roku – roku Ohnivého Kohúta, ktorý začína od 28.1.2017 a bude trvať až do 15.2.2018.

 

Čoskoro sa rozlúčime s búrlivou jazdou na horskej dráhe – rokom Ohnivej Opice. Bol to rok turbulentných zmien, pečené holuby rozhodne nepadali z neba do pusy, a stagnácia v rôznych oblastiach života mala skôr zničujúce účinky ako pozitívne. Svet sa hýbal vpred a to nepredvídateľne. V tomto roku omnoho viac ako v iných rokoch platilo: “človeče pomôž si sám, potom ti aj vesmír pomôže”.

Deti narodené v roku Ohnivej Opice budú úchvatné, veselé, súťaživé, vynaliezavé, múdre, ale aj nevypočítateľné a tak trochu nepolepšiteľné. Milí rodičia, nehnevajte sa na svoje malé Opičky, že si rozoberajú svoje hračky, oni len chcú vedieť, čo je vo vnútri. Fascinuje ich zisťovať, čo sa nachádza pod povrchom. Tak isto ako vás bude fascinovať odkiaľ sa berú všetky tie ich všetečné otázky a to nonstop. Možno práve z vášho dieťatka vyrastie budúci vodca, vynálezca alebo zlepšovateľ. Ohnivé Opičky sú najenergickejšie, ale aj tvrdohlavé a hádavé. Majte s nimi veľa trpezlivosti, stojí to za to.

 

Aký bude rok 2017?

 

Skôr ako sa odhodláte k nejakému závažnému rozhodnutiu, najskôr si všetko dobre premyslite, zvážte, overte a až potom konajte. Pýcha predchádza pád, preto riskantné a nepremyslené obchody môžu spôsobiť sklamanie a neželaný výsledok. Opatrnosť je na mieste, takýmto prístupom môžete prežiť nadchádzajúci rok bez väčších problémov. V tomto roku je lepšie sa držať overených a praktických ciest a plány ako rýchlo a ľahko zbohatnúť si radšej odložte na neskôr. Bude nutné vynaložiť omnoho viac úsilia a energie na dosiahnutie cieľov, ale nezúfajte, pôjde to. Čaká nás optimistický rok, a Kohút to “vie s peniazmi” takže komu sa nelení, ten zožne peknú úrodu.

V oblasti lásky bude tento rok ako sám Kohút, vášnivý a intenzívny. V trvalých zväzkoch bude vládnuť harmónia a dôkazy nehy od lojálneho Kohúta opačné pohlavie budú tešiť celý rok.

Po pracovnej stránke sa bude dariť hlavne ľuďom, ktorý sa o svoje výsledky zaslúžia tvrdou a systematickou prácou.

Deti narodené v roku Kohúta budú veľmi iniciatívne, činorodé, vynikajúci študenti, niekedy až puntičkári. Bývajú veľmi kritické voči svojmu okoliu, ale to len pre to, že Kohút má veľký zmysel pre spravodlivosť a česť. “Šéfovský talent” sa v nich nezaprie už v mladom veku, takže ak si nedáte pozor, vaše malé kuriatko vám začne riadiť život.

 

Tento rok bude priaznivý pre ľudí narodených v znamení: Kohúta, Byvola, Draka a Hada. Konečne si polepší aj Tiger a Myš. Opica, Ovca a Prasa prejdú pomerne neutrálne nasledujúcim rokom. Náročnejšie chvíle môžu zažiť Zajac, Kôň a Pes.

 

A ešte jedna vec k sviatočnému menu, na 28. Januára 2017 si určite nechystajte žiadnu hydinu, nechcete predsa nahnevať prichádzajúceho Kohúta ☺

Želám vám veľa úspechov, lásky a porozumenia!