Láska a Vzťahy

“Keď sa láska podarí, to je úplne iné ráno…” ako spieva skupina Gladiátor. Áno, kto bol aspoň raz v živote naozaj až po uši zamilovaný, tak vie, že Gladiátor má úplnú pravdu.

Chcem sa podeliť o krásny zážitok – bolo mi dopriate byť súčasťou, krásnej svadby, kde si dvaja výnimoční ľudia sľúbili, že spolu chcú prežiť život so všetkým, čo príde… Nevesta bola prenádherná, celá žiarila šťastím a smiali sa jej ešte aj oči. Šaty boli ako jej druhá koža, krásne ju vystihovali. Jemná čipka spolu s príjemne padavým šifónom v pudrovej farbe boli prepojené tenkou bledučkou staroružovou stuhou v páse a spolu s jemným romantickým účesom a vizážou, pôsobila ako éterická víla. Ženích na nej mohol oči nechať celý večer, ale aby som ho neopomenula, aj ten bol skvostný. Tmavomodrý chic oblek s bielym lemom mu sadol ako ulity, a neprekážal ani pri tanečkoch po polnoci. Boli proste úžasní. Stretlo sa tu veľa ľudí, väčšinu som síce nepoznala osobne, ale tá fantasticky dobrá energia, ktorá sa tam vytvorila, z každého z nás, vytvorila nádherný synergický celok, z ktorého ja osobne budem čerpať ešte pekne dlho. Spoznala som zaujímavých a krásnych ľudí a nikto, naozaj nikto sa tam určite necítil zle. Preto som neskutočne vďačná, za tento večer a želám obom, aby ich celý život bol minimálne taký krásny, ako ich svadobný deň. Atmosféru výborne dopĺňala živá hudba, na ktorej piesne si zatancovali od najstarších až po najmladších hostí hádam každý. Výnimočná a talentovaná speváčka tejto kapely, ktorej hudba je len hobby a venuje sa úplne inej profesii bola ako čerešnička na tortičke. Niet nad živú hudbu. Takto to môže vyzerať, keď sú vzťahy zdravé a darí sa im, kvitne láska.  

Láska, vzťahy a partnerstvo je vo Feng Shui priradené Juhozápadnému sektoru. Je to zemský sektor, preto ho môžeme podporiť práve materiálmi a farbami Zeme. Pozrite sa čo máte vo svojich bytoch a domoch v tomto priestore. Je to príjemný a voľný priestor? Cítite sa tam dobre? Alebo je tam skladisko nepotrebných stagnujúcich vecí? Prípadne tam máte ušľachtilú pleseň po minuloročných lejakoch? Ak je váš ľúbostný a spoločenský život na nule, v horšom prípade pekne pod nulou, vedzte, že práve vo vašom domove môže byť pes zakopaný. Domov nás totiž neskutočným spôsobom ovplyvňuje a to ako pôsobíme navonok, je značne aj odrazom toho, ako žijeme a kde žijeme. Byť šťastným a ľúbeným človekom pritom vôbec nie je také zložité. Upratať si v sebe ale už môže byť ťažším orieškom. Sebaláska a naše “JA” je zase pripisované vo Feng Shui stredu. Centrum nášho obydlia by malo byť voľné a vzdušné. Je tak isto ako juhozápad, zemským sektorom a taktiež ho môžeme podporiť zemskými doplnkami, materiálmi a farbami. Áno, ja viem, architektúra panelákovej výstavby minulého storočia je na míle vzdialená tejto predstave, tak aspoň trošku fantázie, zatvoriť oči a predstavte si, že ste vkročili do šľachtického sídla, kde po prechode honosnými dverami z precízne opracovaného dreva zručným tesárom vstúpite do slnkom zaliatej miestnosti, zo stropu visí trojmetrový krištáľový luster a po stranách lemuje tento priestor majestátne schodisko.

Tak toto je ten extrémny príklad, ale ukazuje nám to, že už v minulosti vedeli architekti, čo môže na človeka pôsobiť veľmi príjemným dojmom. Ďalším príkladom je už samotná architektúra starobylých hradov a zámkov, ukážkovým príkladom je Bratislavský hrad alebo Červený kameň. V Číne sa touto architektúrou môže popýšiť napr. “Zakázané mesto” v Pekingu alebo domy, ktoré sa volajú “Hutong”. Tieto stavby sú postavené v tvare štvorca alebo obdĺžnika, pričom stred nádvoria zostáva otvorený a vzdušný. Energia môže voľne prúdiť a necítite tam určite žiadnu tieseň.  

A nemôžem ešte vynechať jeden sektor, ktorý je veľmi dôležitý a dopĺňa tému vzťahov a lásky. Je to Severozápadný sektor, ktorý podľa Feng Shui zahŕňa nápomocných priateľov. Tento sektor je kovovým, preto aktivovať a podporiť ho môžeme kovovými doplnkami alebo metalickými farbami, prípadne, bielou farbou. Aj z priateľstva môže vyrásť krásny vzťah, a tak to bolo aj v prípade mojich zaľúbených kamarátov, ktorým som bola na svadbe.  

Tak aby som to zhrnula, vzťahy nekončia vždy svadbou, tých krásnych dní je kopec, treba len na vzťahoch a láske pracovať. Nikto sa nemusí nechať vláčiť osudom a dostávať zbytočné lekcie, lebo sa nie a nie poučiť. Skúste sa prejsť svojimi príbytkami a pozrieť, ako vyzerá centrum, juhozápad  a severozápad vášho domova a spravte si tam minimálne poriadok.

Veľa lásky a krásnych vzťahov priatelia.

Ak sa vám môj článok páčil, dajte mi vedieť v komentároch…