Problémy so spánkom. Trápia aj vás?

Patríte medzi spáčov, ktorí ľahnú a nehnú? Alebo naopak spíte len pár hodín a budíte sa v skorých ranných hodinách a spánok už neprichádza?

Príčin môže byť nespočetne veľa. Ja vám chcem opísať tento vážny problém z pohľadu Feng Shui. V mojej praxi sa stretávam pomerne často s nespavosťou u ľudí. Hrozivo sa počúva, že niekto sa už roky dobre nevyspal. Veď spánok je tak veľmi potrebný pre každého z nás. V spánku sa telo regeneruje, oddýchne si psychicky aj fyzicky, posníva si a ráno sa môžeme s chuťou pustiť do nového dňa.

 

3 tipy, na ktoré by ste mali myslieť, aby ste sa dobre vyspali:

 

1. Kvalitná posteľ je základ! 

Platí jedno základné pravidlo – čím viac prírodných zložiek, tým lepšie! A to doslova. Drevotrieska potiahnutá vrstvou umelej hmoty, ktorá len ťažko dýcha, čalúnenie zo 100% nej syntetickej látky a k tomu ako čerešnička na torte je pružinový matrac. Možno sú dizajnovo krásne a pôsobia luxusne, ale z dlhodobého hľadiska vám neprinesú veľa pozitív. Vyhnúť by ste sa mali aj kovovým posteliam. A to hlavne kvôli vodivosti kovu. Žijeme “elektromagnetický život”. V stenách vedú káble rôzneho druhu, takmer každá domácnosť má wifi, elektrické vedenia a zosilňovače mobilných operátorov a mnohé iné zariadenia, toto všetko na nás v noci pôsobí a ruší pokojný spánok. Citlivejší ľudia a nielen oni už vypínajú na noc wifiny a na ráno si pekne nastavujú ručný budík, aký bol populárny v minulom storočí. Uprednostňujú masívnu drevenú posteľ s kvalitným matracom s vrstvou prírodných látok. Pri výbere posteľnej bielizne preferujú čo najvyšší podiel prírodných látok, napr. bavlna, hodváb, viskóza, ľan… A zo spální preč s mobilmi a televízormi drahí priatelia ☺

 

2. Dobré umiestnenie postele v takzvanej “silovej pozícii” miestnosti. 

Pýtate sa, čo je to “silová pozícia”? Je to miesto, kde sa dá čelo postele umiestniť o pevnú stenu, ďalej od okna a dverí. Mali by ste si na nej vedieť sadnúť a nič by vám nemalo brániť okolo nej prejsť.

 

3. Umiestnenie postele v šťastnom smere podľa “osobného čísla KUA”. 

Toto je najšpecifickejší bod. Každému z nás podľa dátumu narodenia prináleží “osobné číslo KUA”. Preto všetci máme štyri šťastné a štyri nešťastné smery. Ak orientácia miestnosti umožňuje splniť aj tento bod, máte vyhraté. Často len zmena umiestnenia postele vedie k tomu vytúženému spánku a ja som nesmierne rada, ak od mojich klientov dostávam takého príjemné informácie.

 

Ak vás môj článok zaujal a máte záujem o zlepšenie vášho spánku, napíšte mi a vypracujem vám ideálne umiestnenie postele vo vašom priestore.

 

zuzanathurzo@gmail.com

www.fengshuipillar.sk

FB: facebook.com/www.fengshuipillar.sk/